X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
25cent
  
 دانلود-خبر جک-عکس-و...
 
آرشیو
موضوع بندی
 
یکشنبه 4 تیر‌ماه سال 1385
بدبخت شدیم رفت!!
بنزین از شهریور امسال دو نرخی می شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح دو نرخی شدن بنزین از نیمه دوم امسال خبر داد.
مرتضی تمدن در شهرکرد به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : در این طرح بنزین برای مصرف کننده به دو قیمت متفاوت با میزان سقف تعیین شده ارائه خواهد شد.وی افزود: با ارائه کارت هوشمند به مصرف کنندگان ، به خودروهای سواری ماهانه 150 لیتر و به تاکسی های درونشهری و برونشهری 300لیتر بنزین با نرخ یارانه ای 800 ریالی ارائه می شود.او گفت : رانندگان خودروها برای استفاده از مازاد این سقف باید بنزین به قیمت هر لیتر 2500 ریال تا 3000 ریال خریداری کنند. وی افزود: مجلس شورای اسلامی به هیچ عنوان در نیمه دوم امسال اجازه برداشت از حساب ذخیره ارزی برای خرید بنزین و ارائه یارانه از سوی دولت را نخواهد داد. او گفت : به این صورت ارائه یارانه ای بنزین از سوی دولت در برنامه دوم امسال به طور رسمی منتفی اعلام می شود. وی افزود: مجلس شورای اسلامی در نیمه نخست امسال 2.5 میلیارد دلار را برای یارانه بنزین و واردات آن مصوب کرد لذا تصویب 2.5 میلیارد دلار دیگر اعتبار برای نیمه دوم سال ، خانمانسوز خواهد بود. عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : تولید بنزین در کشور هم اکنون سالانه 44 میلیون لیتر است و میزان مصرف 70 میلیون لیتر لذا دولت مجبور به واردات 25 میلیون لیتر بنزین برای جبران کمبود میزان مصرفی از آفریقای جنوبی ، یمن ، چین و ژاپن است.
وی افزود: مجلس با تخصیص اعتبار برای ظرفیت سازی پالایشگاه ها ، دولت را موظف به افزایش تولید بنزین از 44 میلیون لیتر کنونی به 55 میلیون لیتر در برنامه چهارم توسعه کرده است.
او گفت : قیمت جهانی هر تن بنزین در بورس بین المللی نفت از 500 دلار به 800 دلار رسیده لذا مجلس شورای اسلامی اجازه دود شدن پول ملت را از طریق بنزین یارانه ای نمی دهد. وی افزود: مجلس شورای اسلامی با ارائه بنزین به شکل کوپنی مخالف است و استفاده از کارت هوشمند را بهترین گزینه برای دونرخی شدن آن می داند.

جایگاه داران بنزین:
ورشکسته می شویم

پس از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت ، عرضه انواع فرآورده ها 55 تا 65 درصد کاهش می یابد و به این ترتیب کارمزد جایگاه داران تا 50 درصد کاهش می یابد و آنها را در خطر ورشکستگی قرار می دهد. به گزارش ایسنا ، بیژن حاج محمدرضا، رئیس هیات مدیره سندیکای جایگاه داران بنزین با بیان این مطلب به طرح برخی از تبعات استفاده از کارت هوشمند و یا کوپن و تنگناهای آن پرداخت و خاطرنشان کرد: با به کارگیری روش جدید، عرضه فعلی بنزین بین 55 تا 65 درصد تقلیل خواهد یافت و از آنجا که مبنای محاسبه دریافت کارمزد ماهانه براساس فروش فرآورده ها تعیین می شود لذا کارمزد فعلی 50 درصد و حتی بیشتر کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به نامشخص بودن استمرار این طرح تاکید کرد که جایگاه داران بنزین مناطق شهری و شلوغ در کوتاه یا میان مدت با خطر ورشکستگی روبه رو هستند ضمن این که این مساله در مورد جایگاه های مبادی جاده ای و شهرستان های کوچک و روستایی خطرناک تر است.
وی مسوولان اجرای طرح کارت هوشمند را متوجه این نکته کرد که برای استفاده از کارت هوشمند ، به کارگیری رایانه و دیگر مکانیزم ها اجتناب ناپذیر است لذا با توجه به نبود کارکنان آموزش دیده ، چنین ضعفی روی طرح اثر جدی خواهد گذاشت. در عین حال هنوز وضعیت خرید رایانه ، تلفن اضافه و دیگر هزینه های مرتبط مشخص نشده است.
وی با اشاره به این که تعمیر دستگاه در سال اول بر عهده پیمانکار است ، این پرسش را مطرح کرد که هزینه های مرتبط با تعمیرات و تغییرات قطعات و نظارت بر آن در سالهای بعد به عهده چه سازمانی است؟

حیوونکی ها


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 144145


Powered by BlogSky.com

DanceAge.com

عناوین آخرین یادداشت ها

 
Jonamoos Browser (Anti Filter)
Filtered Url : : آدرس سایت فیلترشده